İmplant

Tedavisi

İmplant Tedavisi Sonucunda

Dişler Kesilmez!

Kemik Erimesi Durur!

Diş Sağlığınız İçin

Bilinmesi Gerekenler!

SAĞLIK TURİZMİ

AVANTAJLARINDAN

YARARLANIN

 

İmplant Ameliyatı Zor Mudur?

Lokal anestezi ile, yalnızca dental implant dişin yapılacağı bölge uyuşturularak yapılan operasyonlar ağrısızdır. Cerrahi operasyonlara karşı endişe duyan hastalarda ise sedasyon kullanılarak implant diş işlemine başlanır. Operasyon öncesinde reçete edilen ilaçların alınması, işlem sonrasında antiseptik gargaraların kullanılması, diş hekimi tavsiyelerinin yerine getirilmesi ve iyi bir ağız bakımıyla iyileşme süreci, sıkıntısız bir şekilde atlatılabilmektedir. İmplant tedavisi olmuş hasta aynı gün normal hayatına dönebilmektedir. – Türkiye İmplant

türkiye implant diş

Genelde Lokal Anestezi mi Tercih Ediliyor?

    Normal şartlar altında evet. Lokal anestezi altında, yüzde 100 ağrısız ve acısız bir operasyon süreci sağlanıyor. Ancak lokal anestezi alması, tıbben sakıncalı hastalarda da genel anestezi (narkoz) uygulanabilir. Ancak; genel anestezi birtakım ön tetkikler gerektiren, anestezi ve reanimasyon doktorları tarafından uygulanması şart olan, hastane ortamında yapılması gereken bir işlemdir.

Her İmplant Ameliyatı İçin Hastane Ortamı Gerekir mi?

    Lokal anestezi (bölgesel uyuşturma) altında yapılacaksa, gerekli tıbbi temizlik ve hijyen sağlandıktan sonra muayenehane ortamında yapılabilir. Bu operasyon, düşünülenin aksine, gerekli ortam temizliği sağlanarak, çene cerrahisi girişimleri ve implant operasyonları deneyimi olan hekimler tarafından gerçekleştirildiğinde, gömülü diş operasyonundan daha kolaydır.

 

 

Ameliyat Sonrasındaki Süreç Nasıldır?

    Bu sürece zor denemez ama ‘hafif sıkıntılı’ diyebiliriz. Her cerrahi yaklaşımın sonrasında cerrahinin boyutuna göre birtakım sıkıntılar yaşanması doğaldır. Basit bir dişin çekimi sonrasında bile ufak tefek sıkıntılar görülebilir. Cerrahi uygulama, uygun temizlik şartlarında, konusunda uzman hekimler tarafından gerçekleştirilirse, implant operasyonu sonrasındaki süreç rahat geçer. İlk 24 saatte, operasyona bağlı az miktarda ağrı olabilir. Hekimin önereceği uygun ilaçlarla bu tür ağrılar kolaylıkla giderilir.

    Türkiye de İmplant Diş Uygulamaları için arayın

 

Merak Edilenler

Ağız ve Diş Sağlığı Hakkında Bilgiler!