İmplant

Tedavisi

İmplant Tedavisi Sonucunda

Dişler Kesilmez!

Kemik Erimesi Durur!

Diş Sağlığınız İçin

Bilinmesi Gerekenler!

SAĞLIK TURİZMİ

AVANTAJLARINDAN

YARARLANIN

 

Menopozda Diş Bakımı

Menopoz, kadınlar için biyolojik ve psikolojik olarak birçok değişimin yaşandığı zorlu bir dönem. Ağız ve diş sağlığı da menopoz döneminde en az psikoloji kadar etkileniyor. Kadınların en zorlu döneminden birisi olan menopozda diş bakımına da önem vermek gerekiyor… – Türkiye İmplant

menopozda diş

     

    Menopoz döneminde tat değişiklikleri, ağızda yanma hissi, tükürük akışında azalmaya bağlı ağız kuruluğu, sıcak veya soğuk yiyeceklere karşı aşırı hassasiyet ve en önemlisi çene kemiğinde ve dişi çevreleyen kemikte erime gibi şikayetler belirginleşmektedir. Hamilelik, menstrüasyon ve menopoz gibi seks hormonu düzensizliklerinde bazı dişeti hastalıkları gözlenmekte ve buna bağlı olarakta diş kayıpları görülme riski artmaktadır.Bu dönemde bireyler rutin ağız diş bakımlarına devam etmelilerdir.

    Menopoz döneminde kadınlar günde en az 2 kez dişlerini fırçalamalı ve rutin diş muayenelerini yaptırarak kontrollerini ihmal etmemelidirler. Kalsiyum ve D vitamini diş çevresi ve çene kemiği yoğunluğunu artırabileceğinden süt ve süt ürünlerini tüketmeleri önerilmektedir.

 

Merak Edilenler

Ağız ve Diş Sağlığı Hakkında Bilgiler!