Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

İmplant

Tedavisi

İmplant Tedavisi Sonucunda

Dişler Kesilmez!

Kemik Erimesi Durur!

Diş Sağlığınız İçin

Bilinmesi Gerekenler!

SAĞLIK TURİZMİ

AVANTAJLARINDAN

YARARLANIN

Türkiye de Zirkonyum Diş

Zirkonyum 18.yy’da keşfedilmiş bir tür metaldir. Uzay sanayiinden, askeri alana kadar bir çok alanda kullanılır. Zirkonyum metali; korozyona dayanıklılığı ve nötron absorplama özelliğinin az olması nedeniyle nükleer reaktörlerin yapı malzemesi olarak, yanıcı özelliğinden dolayı askeri alanda, erime noktasının yüksek olması nedeniyle ateşe dayanıklı malzemelerin yapımında, cam ve seramik endüstrisinde, korozyona dayanıklılığı nedeniyle birçok aletin yapımında, rengi dolayısıyla estetik diş hekimliği uygulamalarında altyapı malzemesi olarak kullanılmaktadır. – Türkiye İmplant
zirkonyum diş türkiye

ZİRKONYUM DOĞAL DİŞE BENZEMEKTEDİR!

  • KİMLERE UYGULANABİLİR?Zirkonyum diş kaplamalar herkese uygulanabilir. Zirkonyumun herhangi bir alerji özelliği bulunmadığı için kullanım alanı geniştir. Herhangi bir yaş aralığı yoktur. Zirkonyumların vücuda herhangi bir zararı yoktur. Zirkonyum diş tedavisi 4 gün içerisinde tamamlanabilmektedir.
  • AVANTAJLARI NELERDİR?Zirkon kuronların diğer metal destekli kuronlara göre üstünlüğü fazladır. Zirkonyumlar beyaz renkli ve yarı şeffaf oldukları için ışığı geçirirler. Işık geçirgenliği doğal dişe en yakın olduğundan doğal dişin görünümüne ulaşırlar. Metal destekli kuronlarda böyle bir durum söz konusu değildir. Zirkonyum diş korozyona uğramaz, böylece ağızda renk değişikliği veya metalik tat bırakmaz. Kahve, çay, sigara gibi dış etkenlerle renk değiştirmez. Metal destekli kuronlar ağızda korozyona uğrarlar ve Yalıtıcı özelliğiyle sıcak soğuk hassasiyeti gelişmez.
  • OLUMSUZ ETKİSİ VAR MI?Zirkonyum diş korozyona uğramadığı için dişetinde herhangi bir enfeksiyona sebep olmaz. Eğer hasta, ağız hijyenine dikkat ediyorsa dişetinde sıkıntı yaşanmaz. Bazen kanal tedavisi olmuş dişler ağızda renk değiştirirler. Zirkon doğallığını kaybetmeden bu renkleşmeyi gizler. Bu durumlarda renk değişikliği ince diş eti altında görülür. Bu durum zirkon kuronlardan değil, dişin kendi renk değişikliğinden kaynaklanır.
  • ZİRKONYUM DİŞ PAHALI MIDIR?Zirkonyum dişler, metal destekli kuronlara göre daha pahalıdır. Bunun nedeni cad cam sistemi denilen bilgisayarlı ortamda 3 boyutlu hazırlanmasından ve teknisyenlik işçiliğinin zor olmasındandır. Ayrıca doğada bulunan zirkonyumun birçok işlemden geçirilip diş hekimliğinde kullanılmasından dolayı maddenin fiyatı artmaktadır. Aynı zamanda hekimin kuron uygulanacak olan dişi zirkona göre hazırlaması işçiliği arttırmaktadır.
zirkonyum diş türkiye

 

 

Zirkonyum Diş Yapımı Örnek Video

İmplant’a Uygulanabilir mi?

        İmplantların üzerine zirkonyum diş kaplama uygulanabilir. Zirkonyum malzemesinin doğası ve sağlamlığı nedeniyle implant üstü zirkonyumda sağlam ve uzun ömürlü olmaktadır. İmplantın maddesi olan titanyum ile herhangi bir etkileşim göstermezler. – Türkiye İmplant

 

 

 

 

İmplant

İmplant, farklı farklı sebeplerden dolayı kaybedilmiş olan dişlerin yerlerine fonksiyon ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine konulan yapay diş kökleridir. Geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlamaktadır.

GÖRÜNTÜLE
Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum dişler mekanik direnci, biyolojik uyumluluğu ve kırılma direnci sayesinde diğer metal destekli kuronlara nazaran üstünlük göstermektedir. Beyaz renkli, yarı şeffaf, ışık geçirgenliğinin fazla olması sebepleriyle, doğal dişe en yakın alternatiftir.

GÖRÜNTÜLE
Diş Beyazlatma

Dişlerin renginin 7 tona kadar açılması işlemidir. Dişlerinize hekim kontrolünde mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılan lazerle diş beyazlatma işleminde, dişler işlem sonunda hemen birkaç ton açılabilir ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

GÖRÜNTÜLE
Çocuk Diş

Çocuk Dişhekimliği Dalı, 0-14 yaş arası çocukların süt dişleri ile kalıcı dişlerinin korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal gibi çeşitli etkenlerin bu dişlerde meydana getirdiği problemlerin tedavi edilerek yok edilmesini amaç edinen bir diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

GÖRÜNTÜLE
Kanal Tedavisi

10-15 yıl öncesine kadar yumuşak diş tabakasında meydana genel hasarlarda; dişler çekilmekteydi. Ancak günümüz teknolojisinde dişlere uygulanan kanal tedavisi ile artık tek çözüm diş çekimi olmaktan çıkmıştır. Kanal tedavisi tek seans veya bazı durumlarda 4-5 seans sürebilir.

GÖRÜNTÜLE
Ortodonti

Diş hekimliğinin özel bir dalı olup, dişlerde ve yüzde bulunan düzensizliklerin teşhisi, korunması ve tedavisi ile ilgilenen dalıdır. Ağız hijyeninin sağlanabilmesi ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarının önüne geçmek için ortodonti tedavileri gereklidir.

GÖRÜNTÜLE