Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

İmplant

Tedavisi

İmplant Tedavisi Sonucunda

Dişler Kesilmez!

Kemik Erimesi Durur!

Diş Sağlığınız İçin

Bilinmesi Gerekenler!

SAĞLIK TURİZMİ

AVANTAJLARINDAN

YARARLANIN

 

 

Ortodonti

Ortodonti; diş hekimliğinin özel bir dalı olup, dişlerde ve yüzde bulunan düzensizliklerin teşhisi, korunması ve tedavisi ile ilgilenen dalıdır. Ağız hijyeninin sağlanabilmesi ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarının önüne geçmek için Ortodonti Tedavisi gereklidir. Normal şartlarda eğer çocuğun iskeletsel sorunu yoksa 11-13 yaş arası ortodontik tedavi için en ideal yaştır.   – Türkiye İmplant
zirkonyum diş

Ortodontik Tedavide Yaş Faktörü

  • Alt üst diş kavislerinin birbirleri ile olan ilişkilerindeki anormallikler (maloklüzyon) her yaşta sadece ortodontik tedavi ile düzeltilebilmektedir. İhtiyacımız olan hastamızın bizimle yapacağı işbirliğidir.
  • Çene – yüz iskeletini ilgilendiren anomalilerin oldukça büyük bir kısmını çocuk yaşta salt ortodontik tedavi ( Diş Teli ) ile düzeltebilmek mümkündür. Bu tip problemlerin erişkin yaşta tedavileri için, ortodonti ve çene-yüz cerrahisi işbirliğine ihtiyaç duyulur.
  • Ortodontik Tedavi Aşamaları

  • Koruyucu ortodonti; çocukta ortodontik anomali oluşmasını önlemek amacı ile yapılan girişimleri kapsar.
  • Durdurucu ortodonti; çocukta anomali oluşması engellenmemiş ise anomalinin durdurularak ortaya çıkmasını önlemek için yapılır.
  • Tedavi edici ortodonti; ortodontik anomali ortaya çıktıktan sonra bize başvuran hastada, anomaliyi tedavi etmek amacı ile gerçekleştirilir.

 

 

Ortodontik Tedavi Ne Kadar Sürer?

Tedavi süresi tamamen bozukluğun durumu ve tedavi safhalarının sayısıyla ilgilidir. Normal şartlarda ortodonti tedavisi ortalama 2 yıl sürmektedir. Ancak, bir yıldan az süren veya 3-4 yıl gibi uzun zaman alan bozukluklar da vardır. Büyüme ve gelişim döneminden faydalanarak gerçekleştirilen iskeletsel çene ortopedisi tedavilerinin süresi, büyüme ve gelişimle paralel olarak uzundur. Tedavi süresini ayrıca, hastanın doktoruyla işbirliği de etkilemektedir. Ortodontistin söylediklerine uyulması, apareylerin gerektiği gibi kullanılması ve ağız hijyeninin iyi olması, tedavinin vaktinde tamamlanmasını sağlar. – Türkiye İmplant

 

İmplant

İmplant, farklı farklı sebeplerden dolayı kaybedilmiş olan dişlerin yerlerine fonksiyon ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine konulan yapay diş kökleridir. Geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlamaktadır.

GÖRÜNTÜLE
Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum dişler mekanik direnci, biyolojik uyumluluğu ve kırılma direnci sayesinde diğer metal destekli kuronlara nazaran üstünlük göstermektedir. Beyaz renkli, yarı şeffaf, ışık geçirgenliğinin fazla olması sebepleriyle, doğal dişe en yakın alternatiftir.

GÖRÜNTÜLE
Diş Beyazlatma

Dişlerin renginin 7 tona kadar açılması işlemidir. Dişlerinize hekim kontrolünde mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılan lazerle diş beyazlatma işleminde, dişler işlem sonunda hemen birkaç ton açılabilir ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

GÖRÜNTÜLE
Çocuk Diş

Çocuk Dişhekimliği Dalı, 0-14 yaş arası çocukların süt dişleri ile kalıcı dişlerinin korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal gibi çeşitli etkenlerin bu dişlerde meydana getirdiği problemlerin tedavi edilerek yok edilmesini amaç edinen bir diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

GÖRÜNTÜLE
Kanal Tedavisi

10-15 yıl öncesine kadar yumuşak diş tabakasında meydana genel hasarlarda; dişler çekilmekteydi. Ancak günümüz teknolojisinde dişlere uygulanan kanal tedavisi ile artık tek çözüm diş çekimi olmaktan çıkmıştır. Kanal tedavisi tek seans veya bazı durumlarda 4-5 seans sürebilir.

GÖRÜNTÜLE
Ortodonti

Diş hekimliğinin özel bir dalı olup, dişlerde ve yüzde bulunan düzensizliklerin teşhisi, korunması ve tedavisi ile ilgilenen dalıdır. Ağız hijyeninin sağlanabilmesi ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarının önüne geçmek için ortodonti tedavileri gereklidir.

GÖRÜNTÜLE