İmplant

Tedavisi

İmplant Tedavisi Sonucunda

Dişler Kesilmez!

Kemik Erimesi Durur!

Diş Sağlığınız İçin

Bilinmesi Gerekenler!

SAĞLIK TURİZMİ

AVANTAJLARINDAN

YARARLANIN

 

Neden İmplant

Dişleri olmayan ancak hareketli protezleri aşırı bulantı, refleks, ileri derecede çene kemiği erimesi gibi çeşitli nedenlerden dolayı kullanamayan kişilerde dental implant düşünülmesi gereken yöntemlerden biridir. – Türkiye İmplant
neden implant

İmplant’ın Alternatifi Var mı?

  Alt çenede hiç dişi olmayan total protez taşıyan hastalar; sürekli ağrıdan, iyi çiğneyememekten ve protezin oynamasından şikayetçidirler. Bu şikayet zaman içinde proteze destek olan kemik dokunun erimesi ile daha da artar hale gelir. Bu tip hastalarda dental implant tedavisi yukarıdaki şikayetlere çözüm sağladığı gibi kemiğin erimesini de durdurmaktadır. Kancalarla tutunan protezin çirkin görüntüsü, ya da köprü yapılabilmesi için sağlam dişlerini kestirme zorunluluğu, implantı alternatif bir tedavi yapmaktadır. Tek bir implantın yerleştirilmesi hem komşu dişleri kurtarır hem de daha estetik ve fonksiyonel sonuçların ortaya çıkmasına neden olur.
   

Yılda 1.000.000’dan Fazla İmplant !

  Dünya genelinde yılda 1.000.000’dan fazla dental implant yerleştirilmektedir. Kullanılan implant sayısı istikrarlı biçimde artmaya devam etmektedir.

  İmplantlar ile yapılan tedavilere olan ihtiyacın ve bu tedavilerin kullanımlarının artması , aşağıdakiler de dahil çok sayıdaki faktörün etkisinden kaynaklanmaktadır ;

  * Yaşlı popülasyonun daha uzun yaşaması,

  * Yaşa bağlı diş kaybı,

  * Sabit protez tedavisinin başarısız sonuçları,

  * Tam dişsizliğin anatomik sonuçları,

  * Hareketli protezlerin performans sorunları,

  * Hareketli bölümlü protez tedavisinin negatif sonuçları,

  * Diş kaybının psikolojik sonuçları ve yaşlanmakta olan popülasyonun ihtiyaçları,

  * İmplant destekli protezlerle elde edilen uzun süreli başarılı sonuçlar,

  * İmplant destekli protezlerin avantajları vb. gibi sonuçlar, implant uygulamalarının artmasına ve geleneksel protezlerin yerini almasına neden olmaktadır.

 

neden implant

 

türkiye implant

Neden İmplant?

İmplant, Dişin Yerini Tutar mı?

Diş hastaları arasında en çok merak edilen konu, hiç şüphesiz olarak “Diş implantları, dişin yerini tutar mı? ” sorusu olmaktadır.

İmplantın Alternatifi Var mı?

Dişleri olmayan bu sebeple hareketli protezleri aşırı bulantı, refleks, ileri derecede çene kemiği erimesi gibi çeşitli nedenlerden dolayı kullanamayan kişilerde implant ilk düşünülmesi gereken yöntemdir.

İmplant Tedavisi Sonrasında!

İmplantlar çene kemiğine yerleştirildikten sonra, yaklaşık 3 aylık iyileşme süresi bulunmaktadır. İmplant işlemi bitirildikten sonra hekim tarafından hastaya gerekli uyarılar yapılır ve hastanın ilaçları yazılır. Anestezinin etkisi geçtikten sonra hasta yemek yemeğe başlayıp normal hayatına dönebilir.

 

İmplant

İmplant, farklı farklı sebeplerden dolayı kaybedilmiş olan dişlerin yerlerine fonksiyon ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine konulan yapay diş kökleridir. Geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlamaktadır.

GÖRÜNTÜLE
Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum dişler mekanik direnci, biyolojik uyumluluğu ve kırılma direnci sayesinde diğer metal destekli kuronlara nazaran üstünlük göstermektedir. Beyaz renkli, yarı şeffaf, ışık geçirgenliğinin fazla olması sebepleriyle, doğal dişe en yakın alternatiftir.

GÖRÜNTÜLE
Diş Beyazlatma

Dişlerin renginin 7 tona kadar açılması işlemidir. Dişlerinize hekim kontrolünde mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılan lazerle diş beyazlatma işleminde, dişler işlem sonunda hemen birkaç ton açılabilir ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

GÖRÜNTÜLE
Çocuk Diş

Çocuk Dişhekimliği Dalı, 0-14 yaş arası çocukların süt dişleri ile kalıcı dişlerinin korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal gibi çeşitli etkenlerin bu dişlerde meydana getirdiği problemlerin tedavi edilerek yok edilmesini amaç edinen bir diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

GÖRÜNTÜLE
Kanal Tedavisi

10-15 yıl öncesine kadar yumuşak diş tabakasında meydana genel hasarlarda; dişler çekilmekteydi. Ancak günümüz teknolojisinde dişlere uygulanan kanal tedavisi ile artık tek çözüm diş çekimi olmaktan çıkmıştır. Kanal tedavisi tek seans veya bazı durumlarda 4-5 seans sürebilir.

GÖRÜNTÜLE
Ortodonti

Diş hekimliğinin özel bir dalı olup, dişlerde ve yüzde bulunan düzensizliklerin teşhisi, korunması ve tedavisi ile ilgilenen dalıdır. Ağız hijyeninin sağlanabilmesi ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarının önüne geçmek için ortodonti tedavileri gereklidir.

GÖRÜNTÜLE