İmplant

Tedavisi

İmplant Tedavisi Sonucunda

Dişler Kesilmez!

Kemik Erimesi Durur!

Diş Sağlığınız İçin

Bilinmesi Gerekenler!

SAĞLIK TURİZMİ

AVANTAJLARINDAN

YARARLANIN

 

İmplant Fiyatları

İmplant fiyatları, sayıya ve tedavi şekline göre değişmektedir. Fiyatlar İmplantın kalitesine, sağlamlığına ve markasına göre değişkenlik göstermektedir. – Türkiye İmplant
implant fiyatları

Sosyal Güvenlik Kurumu İmplant Tedavisini Karşılar mı?

    Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinde (25.03.2010 tarih ve 27532 sayılı Resmi Gazete) belirtildiğine göre diş implantı “…hastaların bilinen rutin protetik diş tedavi yöntemleri ile tedavi edilemeyeceğinin, implant uygulamasının zorunlu olduğunun, üniversite diş hekimliği fakültelerinden cerrahi, protez ve periodontoloji anabilim dallarından en az birer öğretim üyesinin katılımlarıyla oluşacak sağlık kurulu ile karara bağlanması, kararı destekleyen radyografik tetkiklerin sağlık kurulu raporu ekinde yer alması ve kaç adet implant uygulanacağının belirtilmesi şartıyla…”ve ancak, “alt ve üst çenede tek taraflı serbest sonlu dişsizlik vakalarında, konjenital diş eksikliği vakalarında, dudak damak yarığı vb. gibi doğumsal anomalilere bağlı, diş ve ilgili kemik doku defektlerinin olduğu vakalarda” karşılamaktadır.

    Sağlığınızı riske atmadan size en uygun tedavi yöntemini ve şartlarını belirleyerek uzman doktorlarla işbirliği yapmanızı öneriyoruz.

   

İmplant Fiyatını Belirleyen Unsurlar

İmplantın markası ; Farklı markaların fiyat politikaları da implant fiyatlarını etkilemektedir.

Kaç adet implant uygulanacağı

Kemik grefti koyulup koyulmayacağı ( kemik tozu ) ; yeni kemik oluşumu gerektiği durumlarda greft uygulaması gerekebilir.

Sinüs lifting gerekip gerekmediği ; uzun yıllar dişsiz kalan bölgelerde sinüsler sarkarak implant operasyonuna engel teşkil ediyor ise ayrı bir operasyon ile sinüs tabanı yükseltilir ve yeni kemik oluşumu sağlanır.  

İmplant Markalarının Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar

Nerede üretildiği, Ar-Ge departmanlarının güçlü olması, servis ağı ve ürünlerini servis etmekteki başarısı, ürünlerin çeşitliliği ( implant çap ve boyları, abutment seçenekleri, diğer ara parça çeşitliliği ), implantlara garanti şartları ve bunun gibi kaliteyi belirleyen unsurlardır.

 

implant fiyatları

 

 

 

 

Hekimin deneyimi, uygulanacak implant sayısı, uygulanacak cerrahi teknikler, greft uygulaması, vakaların uzun dönemde takibi gibi unsurlarda fiyat konusunda belirleyici olmaktadır. İmplant ücretleri hesaplanırken diğer bir kriterde implantın üzerine yapılacak protezin tipidir. Sabit yada hareketli protez yapılması, metal destekli yada zirkonyum kaplama tercih edilmeside total ücreti belirler. – Türkiye İmplant