Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

İmplant

Tedavisi

İmplant Tedavisi Sonucunda

Dişler Kesilmez!

Kemik Erimesi Durur!

Diş Sağlığınız İçin

Bilinmesi Gerekenler!

SAĞLIK TURİZMİ

AVANTAJLARINDAN

YARARLANIN

 

 

Zirkonyum Diş ve Porselen Diş Kaplama

 

Bir dişin üzerinin, porselenden veya zirkonyumdan yapılmış estetik bir materyalle tam olarak kaplanmasıdır. Kaplama yapılabilmesi için, dişin çevresinden 1 mm kadar kesilerek küçültülmesi gerekir. Amaç dişi güzelleştirmek, sağlamlaştırmak ve korumaktır. Kuron kaplama aşağıdaki durumlarda yapılabilir:   Yeterince diş desteğinin olmaması durumunda büyük bir dolguyu restore etmek için, Zayıf dişlerin kırılmasını önlemek için, Dental İmplant uygulamasına üst yapı olarak, Kırık, şekli bozuk veya renklenmiş dişleri kaplamak için. – Türkiye İmplant
zirkonyum diş

Kuron kaplamalar için en uygun malzeme hangisidir?

      • Dişhekiminiz dişlerinizin durumunu değerlendirerek sizin için bu konuda bir karara varacaktır. Günümüzde en çok tercih edilen malzemeler tamamen porselenden yapılmış kaplamalar(lamine,zirkonyum diş kaplama) veya metal destekli porselen kaplamalardır. Aralarındaki fark tam porselen(lamine,zirkonyum diş) kaplamaların doğal diş görünümüne daha yakın olmasıdır.

 

 

Bir Kaplama Yapılması Ne Kadar Zaman Alır?

      Kaplama işlemi ortalama 3 randevuda tamamlanır. Eğer hızlı yapılması gerekirse 2 randevuda da tamamlanabilir. Randevular arasında 2-3 gün olması gerekir. Diş hekiminiz, çürük kısımları varsa temizler ve dişin tam bir modelinin elde edilebilmesi için ölçü alır. Elde edilen modele göre kaplamanız yapıldıktan sonra yerine yerleştirilir. Siz ve diş hekiminiz, görünüşünden ve konumundan memnun kaldıktan sonra kaplama daimi olarak yapıştırılır. – Türkiye İmplant

Porselen Diş Kaplama Örnek Video

 

Neden Zirkonyum Diş?

Doğal Dişe En Yakın Alternatiftir!

 

İmplant

İmplant, farklı farklı sebeplerden dolayı kaybedilmiş olan dişlerin yerlerine fonksiyon ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine konulan yapay diş kökleridir. Geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlamaktadır.

GÖRÜNTÜLE
Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum dişler mekanik direnci, biyolojik uyumluluğu ve kırılma direnci sayesinde diğer metal destekli kuronlara nazaran üstünlük göstermektedir. Beyaz renkli, yarı şeffaf, ışık geçirgenliğinin fazla olması sebepleriyle, doğal dişe en yakın alternatiftir.

GÖRÜNTÜLE
Diş Beyazlatma

Dişlerin renginin 7 tona kadar açılması işlemidir. Dişlerinize hekim kontrolünde mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılan lazerle diş beyazlatma işleminde, dişler işlem sonunda hemen birkaç ton açılabilir ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

GÖRÜNTÜLE
Çocuk Diş

Çocuk Dişhekimliği Dalı, 0-14 yaş arası çocukların süt dişleri ile kalıcı dişlerinin korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal gibi çeşitli etkenlerin bu dişlerde meydana getirdiği problemlerin tedavi edilerek yok edilmesini amaç edinen bir diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

GÖRÜNTÜLE
Kanal Tedavisi

10-15 yıl öncesine kadar yumuşak diş tabakasında meydana genel hasarlarda; dişler çekilmekteydi. Ancak günümüz teknolojisinde dişlere uygulanan kanal tedavisi ile artık tek çözüm diş çekimi olmaktan çıkmıştır. Kanal tedavisi tek seans veya bazı durumlarda 4-5 seans sürebilir.

GÖRÜNTÜLE
Ortodonti

Diş hekimliğinin özel bir dalı olup, dişlerde ve yüzde bulunan düzensizliklerin teşhisi, korunması ve tedavisi ile ilgilenen dalıdır. Ağız hijyeninin sağlanabilmesi ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarının önüne geçmek için ortodonti tedavileri gereklidir.

GÖRÜNTÜLE