Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

İmplant

Tedavisi

İmplant Tedavisi Sonucunda

Dişler Kesilmez!

Kemik Erimesi Durur!

Diş Sağlığınız İçin

Bilinmesi Gerekenler!

SAĞLIK TURİZMİ

AVANTAJLARINDAN

YARARLANIN

 

Dental İmplant

Dental İmplant çeşitli nedenlerle kaybedilmiş dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen vida şeklindeki titanyum alaşımdan yapılmış yapay diş kökleridir. – Türkiye İmplant
dental implant

Sağlam Olan Dişlerin Kesilmesine Gerek Yok!

  Diş Hekimliğinin amacı, insanlara kullanışlı, doğal ve sağlıklı bir ağız yapısı oluşturarak çene-yüz ile olan ilişkiyi doğru bir şekilde ilişkilendirip, hastaların ihtiyaçlarına karşılık verebilmektir.

  İster çürük bir dişin tedavisi, ister eksik dişlerin yerine konulması olsun; diş hekimi yapmış olduğu bu tedaviler ile hastalarının sağlıklı bir ağız yapısına sahip olmasını amaçlar.

  Diş kayıplarının tedavisi son 15 yıla kadar konvansiyonel yöntemlerle, köprü ve hareketli protezlerle sağlanabilmekte idi. Ancak son yıllarda özellikle tüm Dünya ile beraber ülkemizdede artan bir hızla neredeyse hemen her vaka da dental implant yapılmakta ve hastaların sağlıklı dişleri gereksiz yere kesilmekten kurtulmakta ve özellikle total dişsizlik durumlarında yaşanılan protezi kullanamama gibi olumsuzluklar ortadan kalkmaktadır.

   

Tek Diş Eksikliğinden Total Dişsizliğe Kadar Dental İmplant Tedavisi!

  Sadece tek bir dişiniz bile eksik olsa, implant tedavisini kullanmanızda fayda var. Çünkü, geleneksel köprü tedavisindeki gibi komşu dişlerin kesilmesine gerek kalmaz ve tek bir implant yerleştirilerek isteğe göre üzerine porselen yada zirkonyum diş yerleştirilir.

  Birden çok dişiniz eksik ise; implantlar, diş kökü vazifesi görürler ve komşu dişlerden alınan desteğe gerek duymadan protez yapılmasına olanak sağlarlar. Bu nedenle birden fazla diş eksikliğinde ya da sabit protez yapılamayacak, arka bölge diş eksikliklerinde yapılacak implant tedavisi ile takıp çıkarmaya gerek kalmadan sabit dişlere sahip olabilirsiniz.

  Total dişsizlik durumunda; geleneksel köprü ve damaklara oranla implantlar ile desteklenmiş, sabit ya da hareketli protezler kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bilindiği gibi bir çok kişinin damak kullanmaya alışması çok zor bir dönemdir. Damak adı verilen total protezlerin tutuculuğu zamanla azalır, kişinin yemek yemesini ve konuşmasını zorlaştırdığı gibi, ağız içinde vuruk yaparak ağrıya sebep olur. Oysa ki üst ya da alt çeneye yerleştirilecek birkaç implant ve bu implantların üzerine konulacak ( topuz tutucu ya da bar tutucu) başlıklar ile total protezlerin tutuculuğu maksimum seviyede sağlanabilir.

 

dental implant

 

 

 

 

Titanyum insan kemiğine en iyi uyum sağlayan madde olduğundan dental implantlar çoğunlukla saf titanyumdan üretilirler. – Türkiye İmplant